0

Римський календар

Вступ

Перетворення
Перетворення дати в календарі, ми використовуємо в римських дат складно і включає в себе деяку ступінь компромісу. Римський календар був змінений стільки разів, скільки помилок у попередніх календарів були виправлені і політичні міркування привели до компромісів у цих змінах. Чи так це день, місяць чи рік ми перетворюємо в «Роман» Кінцевий результат може в кінцевому підсумку в цілому як-то Роман не дізнається. Якщо ви хочете щось дізнатися про історію календаря, читайте далі. Якщо ви просто хочете горщику версію та інструкції про перетворення дати перейти на сторінки конверсії.

Історія
Багато речей про римському календарі досі предметом спору. Оригінальні джерела інформації мало. Цей підручник базується на перевірених фактах і сучасних вчених, але це може бути не так в деяких деталях. Існує список джерел в кінці і читати їх дасть деяке уявлення про те, проблем. Тим не менш, те, що представлено тут послідовною і самосогласованной версія, яка близька до істини.

Рік
У перші дні, римляни позначається років по іменах двох консулів, які правили щороку, і що система продовжувала ще довго після інших способів позначення рік були використані. Пізніше вони стали вважати роки від заснування міста Риму. Там немає жодного узгодженого терміну за це, але римський письменник Марк Теренцій Варрон призначив дату як те, що ми назвали б 753BC і це стандарт я буду використовувати тут. Римляни використовували літери AUC після цих дат (латинськими аб Urbe condita – від заснування міста).

Наш власний відправною точкою для календаря не більше визначеною. Ми розраховуємо років від передбачуваної дати народження Ісуса з Назарета. Букви AD до дати постояти Anno Domini – рік Господа нашого. Ця фраза була вперше використаний монах по імені Діонісій Малий в 531 році, але Діонісій був неправий про дату народження Ісуса – вчені тепер покласти, що три роки тому в 4BC НЕ 1BC.

До того часу, Діонісія, Римська імперія була закінчення – на Заході так чи інакше – так що будь римський вислів дату з використанням рік знайомства з народження Ісуса з Назарета не є правильним римської формі. Як не дивно, найпоширеніший спосіб використання римських цифр на сьогоднішній день є зробити це – дати рік нашої ери.

Існує крок, щоб замінити літери AD для позначення відправною точкою для нашого календаря. Фраза, яку вони відстоюють, “рік Господа нашого”, може образити людей з інших релігій, чиї Господи, якщо вони мають один, народився в рік, коли. AD тепер можна записати CE короткий для ери. І до н.е. – який коштує від до нашої ери – можна записати до нашої ери. По Латинській використання нашої ери повинен прийти перед цифрами, таких як AD353 в той час як до н.е. або більш сучасною CE або до нашої ери, що знаходяться англійська слідувати цифри.

Довжина року була визначена правильно астрономами в різних частинах світу багато століть до Римської імперії. Але він не був до 46BC (708AUC), що Роман лідер Юлій Цезар ввів реформу календаря визнати, що рік тривав майже рівно 365,25 днів.

Місяці
Спочатку римляни десять місяців в році 30 або 31 днів. Зимовий період, здається, був без офіційного місяців та рік почався навесні з березня, як зима закінчилася, і культури були посіяні. Десять місяць рік все ще згадував у назвах деяких наших місяців – вересень, жовтень, листопад і грудень походять з латинських слів на сім, вісім, дев’ять і десять.

Навколо 715BC Дванадцять місяців календар був введений, заснований на фазах Місяця. Це займає в середньому 29,5 днів між однією нового місяця і в наступному і так дванадцять місяців місячний рік триває 354 днів, але додатковий день був доданий тому, що навіть номера не пощастило. Дванадцять місяців було між 28 і 31 днів у кожному, щоб рік у минулому 355 днів. Лютого був короткий місяць з 28 днів і щороку весь додатковий місяць – називається Mercedonius, які чергуються між 22 днів і 23 днів – був вставлений після 23-й день лютого, щоб спробувати зберегти календар відповідно до сонячним роком приблизно 365 днів. Наприкінці Mercedonius решта п’ять днів лютого були прийняті, так Mercedonius послідував 24 лютого. Але арифметика не зовсім роботи – система дає середню тривалість за рік 366,25 днів – і календар повільно відійшов від сезонів ще раз. Установка додаткового періоду для виправлення календаря називається інтеркаляції.

Ситуація ускладнюється, тому що календар не був публічно доступним документом. Його охороняли священики, чия робота полягає, щоб зробити його роботу і визначити дати релігійних свят, фестивалів, і ті дні, коли бізнес може і не може бути проведена. Як через недбалість і зловживання, то прослои були зроблені ще у відповідності з порочної правил, які були закладені. До того часу, Гай Юлій Цезар прийшов до влади в середині 40-х років до н.е. календар був безладно, і він вирішив зробити велику реформу. Справді, він назвав в єгипетських астрономів Сосіген порадити йому. В результаті, місячний рік був покинутий на користь сонячного року тривалістю 365,25 днів, а в цілому 90 додаткових днів були додані в 46BC року довести сезонів тому в лінію і встановити весняного рівнодення на 25-й день березня , Цезар також ухвалив, що рік буде в майбутньому почати з січнем – хоча це було зроблено так ще багато століть, деякі частини імперії були повертатися до березня для початку. І 1 січня в IV рік консульства Цезаря інакше відомий як 709AUC або, як ми б назвали це 45BC був початок сучасної ери календаря.

Тим не менш, є деякі розбіжності про те, були введені місяці в їх нинішньому вигляді, то чи ні. Сучасна наука припускає, що календар введено Юлієм був, по суті, його нинішній формі з лютим зберігається в 28 днів (29 у високосний рік), і що інші місяці були зафіксовані на рівні довжин тепер вони є. Раніше в цьому столітті вважалося, що січень був 31 днів, і що короткі і довгі місяці чергувалися, роблячи секстіль (тепер називається серпня), жовтні та грудні коротких місяців по 30 днів і з вересня по листопад довгих місяців 31 лютого був даний 29 днів зробити рік 365 днів, але кожен четвертий рік вона мала 30, тим самим додавши додатковий день кварталу, необхідної для підтримки календар в гармонії з орбіти Землі навколо Сонця Але в даний час доказів того, що це неправильно. Одна підказка, що у високосний рік, додатковий день був доданий після 23-й день лютого, так що місяць по суті було Нестерпна 24ths. І назва для цього за часів Римської імперії увазі, що лютий був 28 днів. Існує більш докладно про це пізніше в обговоренні днів.

Протягом двох років після початку цих реформ Юлій Цезар був мертвий, убитий на ступенях Сенату в Римі 15 березня 44BC (710AUC). До честі його, Сенат ухвалив, що сьомий місяць, який називається Quintilis, повинен бути перейменований Юлій. Але Цезар пішов перш, ніж він міг бачити, як його реформи були працювати і до першого високосний рік (не термін римляни використовували) було обумовлено в 41BC (713AUC). І, можливо, саме тому, ні з ким, щоб виправити їх, священики або Pontifices, які повинні були стежити за календарем неправильно указ Цезаря і додав додатковий день до лютого кожні три роки, а кожен четвертий. Римляни розраховували включно, так їм кожен четвертий рік мав на увазі 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10. В результаті перший рік високосний був 42BC замість 41, і вони не ведеться з цією помилкою раз на три роки, поки 9BC. Дивно, що його інструкції повинні були неправильно – він був обраний в коледжі самого понтифіків за два десятиліття до його вбивства.

Помилка залишилася непоміченою, поки навколо 9BC, коли наступник Джуліуса – його внучатий племінник, як правило, відомих в даний час, як Августа Цезаря і першого римського імператора – закликали до подальших змін. Помилка понтифіків ігрова пішов знятий протягом 36 років це означає, що 12 додаткових днів було додано замість 9. Щоб виправити це Август наказав припинити у високосні роки, поки Земля не наздогнав в календарі. У 8 році до нашої ери сенат також вирішив вшанувати імператора, перейменувавши місяць секстіль як Августа. У минулому вважалося, що довжини місяць були потім змінив їх нинішньому вигляді. З цієї точки зору, секстіль було 30 днів, і аргумент, що Август не міг мати менше днів, ніж Юлій так був подовжений до 31. Це було б залишилося три 31-денних місяців поспіль у вересні був також вважається 31 днів давно реформи Юлія Цезаря. Так вересні та листопаді були скорочені до 30 днів і в жовтні та грудні збільшена до 31. Це залишило занадто багато днів у році, так лютневий повернувся до своєї традиційної довжини 28 днів, щоб компенсувати. Але в даний час ця теорія впав у немилість, і це, однак, що довжини місяць вже був встановлений в їх сучасному вигляді Юлієм Цезарем так Август був 31 день вже місяць і ніяких подальших змін не було необхідності, коли Август був удостоєний. Це було досить невеликий честь; після його смерті в Ad14 Сенат оголосив його Богу. Але ми можемо з упевненістю сказати, що з 8BC було дванадцять знайомі місяців з тим же числом днів вони є зараз.

Януарія, Фебраріус, Мартіус, Апріліс, Майус Юній, Юлій, Август, вересень, жовтень, листопад, грудень.
або, як їх більш правильно записати у вигляді римлян не було ‘J’ або ‘U’ в алфавіті

IANVARIVS, FEBRVARIVS, MARTIVS, APRILIS, MAIVS, IVNIVS, IVLIVS, AVGVSTVS, SEPTEMBER, OCTOBER, NOVEMBER, DECEMBER.

Щоб отримати календар на рейки, Август ухвалив, що перший стрибок через рік після його реформ буде рік ми називаємо AD8, і вони будуть відбуватися кожні чотири роки після цього. І так вони і зробили. Календар повинен був залишатися незмінним протягом більш ніж півтора тисячоліть і крім незначних коректувань, які почали впроваджуватися в 1582 році, він залишається, по суті те ж саме сьогодні.

Днів
У той час як ми вважаємо дні місяця вперед, починаючи, наприклад, з першого квітня і закінчуючи 30-й, римляни вважали тільки термін, у зворотному напрямку. І не тільки з кінця місяця, але в першому кварталі і в середині місяця, а потім з першого дня наступного місяця. Так день ми могли б назвати 20-й день січня римлян могли б назвати 13-й день до першого лютого. Це арифметика працює тільки з включно підрахунку – рахувати кожен день з 20 січня по 1 лютого включно.

Ця система повертається до раніше римського календаря, заснованого на Місяці. Початок місяця буде оголошено священик, який бачив перший слабкий шматочок світла в чорному диску Нового Місяця. Він кричав – calare на латині – і це походження латинського слова першого числа місяця, календами або календ. Наступний етап Місяця, перший квартал, коли це рівно половина диска, були названі нонами (зазвичай нон сьогодні) і повний місяць була відома як IDE. Зростаючий половина не був відзначений. Але навіть у сьомому столітті до нашої ери ці підрозділи були формалізовані. Календами завжди були в перший день місяця. Іди були зафіксовані в п’ятнадцятий день 31-денного місяця або тринадцятий день будь-який інший. Період, що веде до іди був встановлений на восьми днів і тому нонами повинен бути або на п’ятий день короткий місяць або сьомий день довгого місяць. У той час, всього чотири місяці – Мартіус, Майус Квінтілія (Julius) і жовтні було 31 днів. Решта мали 28 або 29. Ці фіксовані дати були продовжені Юлієм Цезарем, коли він звернувся календар, хоча були введені інші місяці 31 днів. Нові «довга» місяців січня, серпні та грудні ще на нонами на 5-й день і іди на 13; що він залишався вірним після змін, внесених Августа.

Дні були зараховані до так багато днів до календами, в нонами, або ід. Так 13-й день березня був викликаний
анте Diem Tertium ПІН Martias
буквально
до днів третіх Березневі іди
чи третій день перед іди березня на п’ятнадцятий. Римляни розраховували включно, так вони вважають 13, 14, 15, щоб отримати три дні.
На самому дні вони просто називали його Березневі іди або календ травня. І вони посилалися на день, безпосередньо перед одним з трьох основних дат, як Pridie – напередодні. Так 14 березня була
Pridie ПІН Martias
Напередодні Березневі іди.
На написами ці слова були скорочено означає, що ми можемо ігнорувати всі складні латинські закінчень до слів, які змінюються зі своєю граматичної позиції в реченні. Таким чином, ми можемо просто написати
ID Р.Х. III. MART.
І це означало, що в римське 2000 років тому, день ми могли б назвати 13 березня.

Стрибок
Існує ще один маленький складності. Що робити з лютого? Він має змінне число днів. Сьогодні ми впоратися з високосного року, додавши додатковий день наприкінці місяця – 29 лютого. Римляни зробили це по-різному. Юлій додав додатковий день після 23-й день місяця – те ж саме місце, що два рази в рік додатковий місяць Mercedonius були вставлені. Так високосний день був схожий на дуже короткий Merecedonius і знайомі римлянам того часу. Але якщо ви назвали днів, рахуючи в зворотному порядку від наступної події, додавши додатковий день впливає на імена попередніх днів, а також. У лютому іди впав на 13-й день місяця. Наступний день був 16 днів до 1-го березня в нормальному 28 лютого День. Якщо додатковий день був доданий, то наступний день після ід лютого буде 17 днів до 1-го березня. Але цього не сталося. Тому що – як Mercedonius – додатковий день не було частиною лютого. Підрахунок тьохнуло, як це.

Роман Календар за останні десять днів лютого
Календар протягом останніх десяти днів лютого
Чи не високосний рік Високосний рік
Наша дата Роман Дата Наша дата Роман Дата
20 10 днів до початку березня 20 10 днів до початку березня
21 9 днів до початку березня 21 9 днів до початку березня
22 8 днів до початку березня 22 8 днів до початку березня
23 7 днів до початку березня 23 7 днів до початку березня
24 6 днів до початку березня 24 6 днів до початку березня
25 5 днів до початку березня 25 знову 6 днів до початку березня
26 4 днів до початку березня 26 5 днів до початку березня
27 3 днів до початку березня 27 4 днів до початку березня
28 Напередодні початку березня 28 3 днів до початку березня
29 Напередодні початку березня

Іншими словами додатковий дня не не змінює календар тільки після 24-го дня – час, коли це було завжди важко сказати дату в Римі. Тому що 24, що зазвичай називається Sexto календами додатковий день називався біс-Sexto-календами означає подвійний, двічі або раз шостий день до початку березня. Іноді високосний рік називається високосний з цієї причини. Це дивний спосіб робити речі привело деяких учених в заявивши, що додатковий день був доданий після 24-го, коли насправді логіки – і історія – визначає, що він був доданий після 23. Це ім’я та система також припускає, що лютий дійсно є 28 і 29 днів після реформ Юлія Цезаря.

Тиждень
Ми не повинні знати про тижнів, щоб мати справу з датами. Календар реформа місяців або років, зазвичай не впливає на цикл днів тижня. Тижнів чисто людські ритм, в той час як календар спроба відбити і погодити три окремих природних ритмів Всесвіту зовні – день Землі, місяць Місяця, і Сонця в рік.

Римляни використовували вісім днів цикл своєї громадянської організації з ринком або Nundinae кожні вісім днів. Це internundium було вказано на календарів буквами А Н. І там були складні правила про те, що може або не може бути зроблено в певні дні. Fasti були дні, коли банки і суди були відкриті, і бізнес може бути зроблено. Але Nundinae були базарні дні – Nefasti – коли суди були закриті. В інші дні були відкладені для релігійних свят і через кілька днів були призначені, коли може відбутися зустрічі з громадськістю.

Сім днів тижня з неділі, як його Святий День був введений римським імператором Костянтином як частина християнських реформ в AD321.

 

Ця стаття є перекладом http://www.web40571.clarahost.co.uk/roman/calhis.htm. Повернутися на головну сторінку сайту.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *